strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO


 

„Geopodchody” - konkursu dla uczniów kształconych w zawodzie technika geodety

2015-04-28

W roku szkolnym 2014/15 ogłoszonym Rokiem Szkoły Zawodowców, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie i Stowarzyszenie Geodetów Polskich podjęli się organizacji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów kształconych w zawodzie technika geodety – o nazwie Geopodchody.

Konkurs Honorowym Patronatem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Konkurs wsparła także firma Topcon oraz portal geoforum.pl

Geopodchody mają na celu poszerzanie umiejętności zawodowych poprzez konkurencje praktyczne w rzeczywistych warunkach terenowych oraz propagowanie zasad pozytywnego współzawodnictwa, które kształtują kompetencje kluczowe, tak istotne w zawodzie geodety.

Jest to pierwsza edycja konkursu międzyszkolnego, jednak jego idea zrodziła się podczas obchodów GISDay 2013 w ramach konferencji „Interdyscyplinarny charakter GIS”, organizowanej przez Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.

Zaplanowane zostało przeprowadzenie dwóch etapów rywalizacji konkursowych:

W pierwszym etapie – teoretycznym – uczestnicy w zespołach trzy osobowych rozwiążą test poprzez platformę e-learningową MOODLE. Na drugą część zaproszone zostaną do Olsztyna najlepsze drużyny wyłonione w pierwszym etapie. Uczniowie wraz z opiekunem będą mieli okazję przyjechać do stolicy Warmii i Mazur 7 maja, aby 8 maja zmierzyć się w geodezyjnych konkurencjach praktycznych na terenie jedynego w swoim rodzaju kampusu uniwersyteckiego Kortowo. Ostatniego dnia, 9 maja, nastąpi rozstrzygnięcie rywalizacji i wręczenie nagród.

Zadania teoretyczne i praktyczne będą przygotowane głównie przez kadrę naukową Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UW-M w Olsztynie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Internetowej Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie: www.zsbolsztyn.pl

 

 

wróć

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa