strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO


 

Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna dziecka sześcioletniego i siedmioletniego

2016-03-03
Uprzejmie informujemy, że w związku z nowelizacją ustawy oświatowej Eksperci Ministerstwa Edukacji Narodowej udzielają rodzicom szczegółowych informacji na temat rozpoczęcia edukacji dzieci.

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło cztery numery telefonów:

- 22 34 74 595 (sześciolatek w szkole),

- 22 34 74 717 (sześciolatek w przedszkolu),

- 22 34 74 589 (sześciolatek w przedszkolu, sześciolatek w szkole),

- 22 34 74 419 (sześciolatek w przedszkolu, sześciolatek w szkole),

Eksperci MEN będą do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15 - 16.15.


Ponadto Ministerstwa Edukacji Narodowej na swojej stronie umieściło publikację skierowaną do rodziców dzieci sześcio i siedmioletnich oraz opiekunów, którzy stoją przed ważną decyzją, czy od 1 września 2016 r. ich dzieci mają rozpocząć edukację szkolną, czy pozostać w przedszkolu.


W poradniku znajdują się m.in. informacje dotyczące zmian w ustawie o systemie oświaty, a także zasadach rekrutacji do przedszkola. Publikacja informuje o procedurze odwoławczej w rekrutacji oraz zadaniach gminy w organizacji i prowadzeniu placówek wychowania przedszkolnego. Poradnik wyjaśnia też kwestie związane z zasadami przyjmowania dzieci do klasy I szkoły podstawowej, czy odroczeniem dzieckaz orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Dodatkowo publikacja zawiera zestawienie najważniejszych pytań rodziców i odpowiedzi ekspertów MEN.


Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem „Rodzice, macie wybór! Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna dziecka sześcioletniego i siedmioletniego”, który dostępny jest na stronie men.gov.plwróć

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa