strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO


 

Strona główna

2016-11-08

Ogólnopolski projekt szkoleń dla nauczycieli


Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają w roku szkolnym 2016-2017 na szkolenia dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu 
POLSKI WIEK XX – LOSY PAŃSTWA I NARODU.
2016-11-04

V Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Edukacji Wczesnoszkolnej w Szachach

Zachęcamy uczniów z klas I-III szkół podstawowych naszego województwa do udziału w turnieju szachowym organizowanym przez Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Szachowym oraz UKS „Trzydziestka” Olsztyn. Gospodarzem i współorganizatorem zawodów, które odbędą się 20.11.2016 r., jest Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie. Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronie Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego.

2016-11-03

Przypomnienie o obowiązku dbania o bezpieczeństwo

 
 

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek

województwa warmińsko-mazurskiego

W związku z medialnymi informacjami o aktach przemocy w szkołach przypominam o obowiązkach dyrektora szkoły wynikających z ustawy o systemie oświaty, Karty Nauczyciela oraz aktów wykonawczych do ustawy. 

 
2016-10-26

Pamięć o przeszłości

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to w polskiej tradycji czas zadumy i wspominania tych ludzi, których już wśród nas nie ma, a którzy pozostawili niezatarty ślad w naszym życiu. Odwiedzając cmentarze, często spotykamy także zaniedbane i opuszczone groby osób, które swoją postawą zasłużyły na pamięć i szacunek. W tym szczególnym czasie zwracam się z apelem do Państwa dyrektorów szkół i nauczycieli o podjęcie z młodzieżą działań w celu uporządkowania zapomnianych miejsc pamięci. Pamiętajmy o przeszłości dla przyszłości.

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty
2016-10-26

„Moja biało-czerwona” oczami uczniów!

Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn” SA zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie z okazji Święta Niepodległości.
2016-10-26

Zawsze czytanie

Uliczne korowody postaci z bajek, bilboardy w przestrzeni publicznej, wspólne czytanie z rodzicami, spotkania z pisarzami, tworzenie „książki marzeń” – to zaledwie kilka przykładów wydarzeń, jakie zostały przedstawione wczoraj (25.10 br.) podczas seminarium podsumowującego konkurs Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Łączą nas książki, czyli najciekawsze wydarzenie czytelnicze”.
2016-10-24

Spotkanie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z nauczycielami polonijnymi

W Urzędzie Wojewódzkim 24 października 2016 r. odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele polonijni z Ukrainy, Estonii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Białorusi, Holandii. Pedagodzy korzystają ze staży językowo-przedmiotowo-metodycznych. Jest to, jak poinformował w trakcie spotkania Dariusz Piotr Bonisławski – wiceprezes Stowarzyszenia  ,,Wspólnota Polska”, kolejna forma doskonalenia zawodowego zorganizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska” we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

2016-10-20

Apel Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpieczeństwa na drodze

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
zbliża się okres jesienno-zimowy, wcześnie robi się ciemno i częściej występują niekorzystne warunki drogowe. W tym czasie szczególnie narażeni na zdarzenia drogowe są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli przede wszystkim piesi.
2016-10-20

O reformie oświaty

Z inicjatywy burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdy wczoraj (19 października) Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty i Wojciech Cybulski Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty spotkali się z samorządowcami z województwa warmińsko-mazurskiego.
2016-10-19

Konferencja "Edukacja i informatyka – wsparcie nauki programowania w edukacji formalnej"

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Krajowe Biuro eTwinning serdecznie zapraszają dyrektorów i nauczycieli wszystkich szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w wojewódzkiej konferencji Edukacja i informatyka – wsparcie nauki programowania w edukacji formalnej.

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa