strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO


 

Strona główna

2016-10-17

Dzień Edukacji Narodowej na Warmii i Mazurach

W Ełckim Centrum Kultury w Ełku 14 października br. z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Teresy Wargockiej rozpoczęły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.
2016-10-12

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo        
Dyrektorzy, Nauczyciele,

Pedagodzy, Wychowawcy,

Pracownicy Oświaty

województwa

warmińsko–mazurskiego

 

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…    

         


       Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy współorganizują proces kształcenia i wychowania młodych pokoleń. W tym wyjątkowym dniu kieruję zatem do całego środowiska oświatowego najlepsze życzenia, zaś ze szczególnymi słowami wdzięczności zwracam się do nauczycieli, którzy objaśniają dzieciom świat, pomagają odnaleźć w nim swoje miejsce oraz wpływają na wybory dalszej drogi kształcenia. Za trud codziennej pracy oraz oddanie dzieciom
i młodzieży składam Państwu serdeczne podziękowania.


       Życzę, aby sukcesy uczniów były dla Państwa źródłem radości, a wdzięczność rodziców przekładała się na uznanie i szacunek w społeczeństwie.  Niech słowa Jana Zamoyskiego towarzyszą nam w codziennej pracy.


Z wyrazami szacunku

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

2016-10-14

Debata „Troska o klimat szkoły przyjaznej rodzinie”

„Troska o klimat szkoły przyjaznej rodzinie” to temat debaty zorganizowanej 11 października 2016 r. przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku oraz Zespół Szkół im. Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim pod patronatem Wójta Gminy Prostki Mirosława Orłowskiego. 
2016-10-11

Spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Panią Teresą Wargocką

  

 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół,

Nauczyciele,

Rodzice

 

 

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji      Narodowej     Panią      Teresą      Wargocką,      które    odbędzie się 14 października o godz. 16.00  w Ełckim Centrum Kultury

(Ełk ul. Wojska Polskiego 47). Spotkanie ma charakter otwarty.

 

Krzysztof Marek Nowacki

Warmińsko-Mazurski  Kurator Oświaty 

2016-10-11

Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej

6 października 2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Zgodnie z tradycją jej organizatorem był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związku Sportowy, a  uczestnikami dyrektorzy szkół, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk oraz dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan. 
2016-10-06

Dzień patriotyzmu w Klonie

Wczoraj (5.10.2016 r.) mszą św. w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie (gm. Rozogi) rozpoczął się Dzień Patriotyzmu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klonie.
2016-10-10

I Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i przedszkoli,

serdecznie zapraszam dzieci i młodzież szkolną do udziału w turnieju szachowym organizowanym dla uczczenia rocznicy Święta Niepodległości. Zawody odbędą się 12 listopada 2016 r. w Centrum Tańca Eranova w Olsztynie (ul. Obrońców Tobruku 3).

W załączeniu komunikat o turnieju i karta zgłoszenia.

Z poważaniem

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Osoba do kontaktu: Marek Kozłowski, tel. 89 5232314
2016-10-05

Rodzice w szkole

Podczas wczorajszej (4.10.2016 r.) Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Konferencji Rad Rodziców w Olsztynie rodzice dyskutowali o ich roli w szkole. Konferencję z udziałem Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Sławomira Sadowskiego otworzył Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki. 
2016-10-03

O kształceniu zawodowym w powiecie kętrzyńskim

Upowszechnianie oraz rozwój współpracy szkół i pracodawców w zakresie kształcenia zawodowego to jeden z głównych celów, jakie postawili sobie sygnatariusze zawartego 29 września br. w Kętrzynie porozumienia o współpracy.
2016-09-23

Warmińsko-Mazurska Regionalna Konferencja Rad Rodziców

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i przedszkoli,
Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, jako współorganizatorzy Konferencji Rad Rodziców zwracają się z prośbą o przekazanie Przewodniczącym Rad Rodziców działającym w Państwa szkołach informacji dotyczących konferencji, która odbędzie się 04.10.2016 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie o godz. 10:30 (rejestracja uczestników od godz. 9:30).

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa