strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO


 

Strona główna

2016-09-21

Warmia – kraina kapliczek

By Tomasz Bienias - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39811059Kapliczki warmińskie stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu kulturowego Warmii. Istnieją w Polsce regiony bogate w kapliczki, ale szczególnie Warmia jest tym miejscem, gdzie można zaobserwować zaskakującą ich liczebność i różnorodność.
2016-09-20

Ogólnopolski Konkurs Misyjny „Mój Szkolny Kolega z Misji”

Wraz z początkiem roku szkolnego 2016/2017 ruszyła XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój Szkolny Kolega z Misji”, organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji pod patronatem Anny Zalewskiej, Minister Edukacji Narodowej oraz abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.
2016-09-14

Porozumienie o współpracy W-MKO i W-MSSE

Dzisiaj, podczas konferencji Jak doradzać, jak wybierać, czyli o doradztwie edukacyjno-zawodowym w szkole Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki i Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński podpisali porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego na Warmii i Mazurach.
2016-09-12

Pilotażowy Program „Laboratorium”

Dyrektorzy gimnazjów, wójtowie i przedsiębiorcy z powiatu olsztyńskiego dzisiaj wzięli udział w uroczystej inauguracji pilotażowego Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”, którego inicjatorami są: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Grzegorz Smoliński oraz Prezes Zarządu ALNEA S.A. Krzysztof Kamiński.
2016-09-08

Spotkanie W-M Wicekuratora Oświaty z dyrektorami placówek realizujących projekt Szkoła Promująca Zdrowie

8 września 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Pasłęku, odbyło się spotkanie Wojciecha Cybulskiego Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty z przedstawicielami placówek realizujących projekt „Szkoła Promująca Zdrowie”.
2016-09-05

Konferencja „Jak doradzać, jak wybierać, czyli o doradztwie edukacyjno-zawodowym w szkole”

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie zaprasza powiatowych koordynatorów doradztwa zawodowego, dyrektorów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wychowawców, nauczycieli, szkolnych doradców zawodowych, pedagogów na konferencję „Jak doradzać, jak wybierać, czyli o doradztwie edukacyjno-zawodowym w szkole”, która odbędzie 14 września 2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie , ul. Piłsudskiego 7/9, sala 52, w godz.10.00-12.30.
2016-09-01

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w województwie warmińsko-mazurskim

Mszą św. w Kościele św. Anny w Barczewie koncelebrowaną pod przewodnictwem Abp. Józefa Górzyńskiego Koadiutora Diecezji Warmińskiej rozpoczęła się dziś wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2016/2017 z udziałem Krzysztofa Marka Nowackiego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

List Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji nowego roku szkolnego

Dyrektorzy
Szkół i Placówek,
Nauczyciele, Pedagodzy,
Rodzice i Uczniowie,
Przedstawiciele organów prowadzących szkoły
województwa warmińsko-mazurskiego

Za parę dni zabrzmi pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2016/2017. Na Warmii i Mazurach naukę rozpocznie około 190 tys. uczniów w niemalże 2 tysiącach szkół i placówek. Staniemy wszyscy przed nowymi zadaniami, podejmiemy trudne wyzwania. Życzę środowiskom szkolnym i oświatowym realizacji wszystkich planów i satysfakcji z pracy.
2016-08-29

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017


Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa