strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO


 

Komunikaty

2015-11-06

Regulamin przyznawania wyróżnienia w postaci tytułu „ZAWODOWY PRACODAWCA” oraz tytułu „ZAWODOWY MISTRZ”

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Warmińsko-Mazurska Specjalne Strefa Ekonomiczna zapraszają do składania wniosków o przyznanie honorowych wyróżnień pracodawcom i ich przedstawicielom, którzy w sposób szczególny współpracują ze szkołami i placówkami w zakresie kształcenia zawodowego. 
2015-10-20

O kształceniu w branży meblarsko-drzewnej

W piątek 16 października  br. w Olsztyńskim Parku Naukowo -Technologicznym w Olsztynie odbyła się konferencja pt. Partnerstwo szkół i przedsiębiorstw w kształceniu zawodowym kierowana do szkół i przedsiębiorców branży meblarsko-drzewnej. Wybór sektora nie był przypadkowy. Meblarstwo to wiodąca dziedzina gospodarki na Warmii i Mazurach. Grażyna Przasnyska warmińsko-mazurski kurator oświaty, pomysłodawczyni spotkania, witając zebranych, przedstawiła mapę szkół w naszym województwie, mających w ofercie kształcenia zawody z omawianego obszaru.

 

2015-10-07

Konferencja pt. "Partnerstwo szkół i przedsiębiorstw w kształceniu zawodowym"

Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane kształceniem zawodowym na konferencję dotyczącą współpracy szkół z przedsiębiorcami w zawodach branży meblarsko - drzewnej. Konferencja pt. „Partnerstwo szkół i przedsiębiorstw w kształceniu zawodowym” odbędzie się 16 października 2015 r. w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym w Olsztynie ul. Władysława Trylińskiego 2 bud. BK, w godz. 10.00 – 12.30.
2015-05-25

Uczeń, szkoła, pracodawca - możliwości i wyzwania

Dziś (25 maja br.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja Uczeń, szkoła, pracodawca - możliwości i wyzwania. Wzięli w niej udział: pracodawcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, doradcy zawodowi, przedstawiciele samorządu terytorialnego - organów prowadzących szkoły, rzemiosła, uczelni wyższych, a także honorowi goście, m.in. Marian Podziewski wojewoda warmińsko-mazurski oraz Anna Wasilewska członek Zarządu Województwa.
2015-04-29

Praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie w ramach Programu Erasmus +

Na przełomie stycznia i lutego 2015 r. uczniowie klasy trzeciej Technikum Handlowego oraz Technikum Mechanicznego w Mrągowie uczestniczyli w czterotygodniowych praktykach zagranicznych, które odbywały się w jednym z największych miast w południowo - zachodniej części Anglii – Plymouth.
2015-04-28

„Geopodchody” - konkursu dla uczniów kształconych w zawodzie technika geodety

W roku szkolnym 2014/15 ogłoszonym Rokiem Szkoły Zawodowców, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie i Stowarzyszenie Geodetów Polskich podjęli się organizacji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów kształconych w zawodzie technika geodety – o nazwie Geopodchody.
2015-04-21

W kierunku dobrej szkoły

Dziś (21.04.) Grażyna Przasnyska warmińsko-mazurski kurator oświaty wzięła udział w konferencji „W kierunku dobrej szkoły”, organizowanej w Ełku przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z udziałem Joanny Berdzik podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
2015-03-30

Ruszył nowy portal doradztwa edukacyjno-zawodowego!

Zapraszamy do odwiedzania nowego portalu doradztwa edukacyjno-zawodowego, utworzonego przez Krajowy Ośrodek Wspieranie Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie.
2015-03-27

IV Powiatowy Turniej „Jestem Mistrzem!”

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku organizują IV Powiatowy Turniej „Jestem Mistrzem!”, który odbędzie się 15 kwietnia 2015 r. (środa) o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.
2015-03-19

Porozumienie kuratora oświaty i specjalnej strefy ekonomicznej

Wspólne działania na rzecz jakości i rozwoju kształcenia zawodowego na Warmii i Mazurach – tak najkrócej można określić cel porozumienia o współpracy Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zostało podpisane w Olsztynie. 

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa