16 grudnia 2019

Akcja „Razem na święta”                                                                                                                  

Prawie 730 tys. uczniów z ponad 6,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło do tej pory swój udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Ich działania wesprze ponad 77 tys. nauczycieli. W okresie przedświątecznym uczniowie wraz z opiekunami odwiedzą lokalne domy seniorów, przygotują świąteczne paczki i zorganizują zbiórki darów dla potrzebujących. Dziękujemy i czekamy na kolejne zgłoszenia!

Zgłoszenia do akcji „Razem na Święta”

Do akcji zgłosiło się już prawie 730 tys. uczniów oraz blisko 78 tys. nauczycieli, którzy reprezentują ponad 6,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. W województwie warmińsko-mazurskim chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu zadeklarowano ponad 34 tys. uczniów i prawie 4 tys. nauczycieli z blisko 300 placówek.

Już dziś dziękujemy za zainteresowanie akcją, a przede wszystkim za działania charytatywne realizowane w ramach tej inicjatywy. Zapraszamy kolejne szkoły do udziału w przedsięwzięciu oraz do wsparcia w okresie przedświątecznym osób starszych, samotnych i potrzebujących.

Szkoły i placówki mogą jeszcze zgłaszać się do czwartku, 19 grudnia do godz. 12:00. Warunkiem uczestnictwa w akcji „Razem na Święta” jest przesłanie przez dyrektora danej placówki lub osoby przez niego upoważnionej ankiety widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankieta”).
Szkolny wolontariat

W tysiącach szkół w całym kraju funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które na co dzień realizują wiele ważnych inicjatyw. W liście skierowanym na początku grudnia do uczniów i nauczycieli minister Dariusz Piontkowski zaapelował, by działania te zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na wsparcie innych. Stąd też pomysł na kolejną edycję przedsięwzięcia „Razem na Święta”.

W ramach akcji zachęcamy społeczności szkolne do zorganizowania spotkań przedświątecznych, przygotowania upominków dla lokalnego domu seniora czy wsparcia osób starszych i samotnych w przedświątecznych porządkach. Czekamy również na relacje z akcji dobroczynnych realizowanych przez uczniów i nauczycieli. Prosimy o publikowanie informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta.

Wszystkie placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalnie przygotowany z tej okazji logotyp i umieścić go na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe biorące udział w akcji „Razem na Święta” otrzymają pamiątkowy dyplom.

Bądźmy #RazemNaŚwięta!

Ułatwienia dostępu