9 grudnia 2020

Program „Lekcja o Legislacji”

Wydział ds. Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości zaprasza do udziału w programie „Lekcja o Legislacji”. Program edukacyjny ma na celu szerzenie oraz budowanie świadomości prawnej w społeczeństwie poprzez edukację dostosowaną do wieku jej odbiorców, w tym przypadku młodzieży i dzieci.

W trakcie lekcji uczniowie dowiedzą się m.in.: komu przysługuje inicjatywa ustawodawcza, jak powinien wyglądać prawidłowo skonstruowany przepis, jaką drogę pokonuje projekt ustawy nim stanie się powszechnie obowiązującym prawem. Wszystko to zostanie osadzone i opowiedziane w ciekawy i przystępny sposób w oparciu o praktyczne ćwiczenia. Czas potrzebny na realizację wynosi 1 godzinę lekcyjną.

Dla szkół, które wezmą udział w zajęciach Ministerstwo Sprawiedliwości przewiduje możliwość uzyskania zaświadczenia. Udział w programie jest nieodpłatny zarówno dla szkół jak i dla uczniów.

W celu omówienia szczegółów związanych z realizacją programu należy kontaktować się z pracownikami Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Wydziału ds. Edukacji Prawnej pod adresem e-mail: edukacja.prawna@ms.gov.pl

Więcej o informacji o programie: www.facebook.com/Edukacja-Prawna

Załączniki

Lekcja WOS Legislacja Skrypt
Data: 2020-12-09, rozmiar: 330 KB
Lekcja o legislacji
Data: 2020-12-09, rozmiar: 941 KB
Lekcja WOS Scenariusz
Data: 2020-12-09, rozmiar: 186 KB

Ułatwienia dostępu