5 października 2021

CodeWeek 2021

W dniach 9-24 października 2021 r. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek (Europejski Tydzień Kodowania).  CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, wydarzenie należy zgłosić poprzez stronę https://codeweek.eu/login

Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut, ale jest niezbędny, aby organizowana inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/pomysly-na-codeweek2021  czekają gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021.

Dzieci i młodzież, a także rodzice, nauczyciele, pracownicy ośrodków kultury, bibliotek, przedstawiciele organizacji pozarządowych i wszyscy innych zainteresowani wydarzeniem mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach z programowania w formule online, do których można dołączyć poprzez wydarzenie na Facebooku

(https://m.facebook.com/events/4695099813842945/?event_time_id=4695284677157792&_rdr).

Na stronie koduj.gov.pl  można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania czy EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

W przypadku pytań związanych z wydarzeniem, informacje można uzyskać pod adresem mailowym: programowanie@mc.gov.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu wydarzenia na:

Facebooku: https://m.facebook.com/CodeWeekPL?_rdr

Instagramie: https://www.instagram.com/codeweekpl/

Zapraszam do udziału w największym programistycznym wydarzeniu w Europie!

 

Załącznik: plakat

Ułatwienia dostępu