6 października 2021

Cykl wykładów dla nauczycieli z zakresu historii Polski i historii regionalnej w okresie odzyskiwania niepodległości

Szanowni Państwo

Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w ramach programu Niepodległa realizowanego przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego przygotował cykl wykładów dla nauczycieli, ukierunkowanych na poszerzanie ich wiedzy z zakresu historii Polski i historii regionalnej w okresie odzyskiwania niepodległości. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Wykłady planowane są w formie on-line o godz. 14.00. Chętni proszeni będą o wypełnienie udostępnionego na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie formularza zgłoszeniowego, osobno dla każdego wykładu. Przed prelekcją osobom zgłoszonym zostanie udostępniony link do zalogowania się. Formularz zgłoszeniowy do pierwszego wykładu ukaże się w najbliższym czasie.

Wykładowcy, tytuły i terminy wystąpień:

  1. Dr Piotr Bojarski, Walka o granice Polski do zawarcia traktatu ryskiego (19.10.2021)
  2. Dr Jan Chłosta, Ruch polski na Warmii i Mazurach w okresie międzywojennym (9.11.2021)
  3. Dr Tomasz Wyżlic, Wojna polsko-bolszewicka. Obozy dla internowanych żołnierzy armii bolszewickiej na terenie Prus Wschodnich (16.11.2021)
  4. Dr Emilia Figura Osełkowska, Plebiscyt na Warmii i Mazurach, zapoznanie z lekcją on-line (14.12.2021).

Kontakt:

Ryszard Sajkowski, wizytator – Wydział Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie, tel. 89 52 32 533; e-mail: rsajkowski@ko.olsztyn.pl

Ułatwienia dostępu