22 kwietnia 2022

Mobilne Centrum Edukacyjne – warsztaty w Olsztynie

W dniu 20 kwietnia 2022 r. na zaproszenie Regionalnego Punktu Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, działającego w Kuratorium Oświaty w Olsztynie przyjechało do Olsztyna  Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Mobilne Centrum Edukacyjne to nowoczesna przestrzeń szkoleniowa. To tutaj podczas warsztatów i  zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne wkraczające do szkół można się zanurzyć w  świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania.

Od godziny 10.00 przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Rodziny w Olsztynie (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11) w charakterystycznej ciężarówce MCE prowadzone były warsztaty z  nowoczesnych technologii dla dzieci. Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość oraz gry 3D, a także możliwość poznania najnowszych urządzeń interaktywnych to tylko niektóre z dostępnych atrakcji.

W wydarzeniu brali udział: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Marek Nowacki i  Dyrektor Wydziału Kształcenia Wychowania i Opieki Pani Małgorzata Hochleitner wraz z  pracownikami Wydziału Kształcenia Wychowania i Opieki. Katolicką Szkołę Podstawową im.  Świętej Rodziny w Olsztynie reprezentował Prezes Stowarzyszenia Świętej Rodziny Pan Andrzej  Olszewski oraz Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej Pani Anna Kobarynka-Łysek.

Ułatwienia dostępu