5 maja 2022

Wystawa „Zawołani po imieniu”

W warszawskim Domu bez Kantów prezentowana jest wyjątkowa wystawa „Zawołani po imieniu”, poświęcona Polakom, którzy w czasie okupacji zostali zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom. Osią narracji są historie ofiar – wymawiane są ich imiona i nazwiska, przywoływane wspomnienia rodzinne. Przytaczane przykłady pomagają zrozumieć realia Holocaustu w okupowanej Polsce. Pozwalają też dostrzec to, co często umyka w dyskursie historycznym – dalsze losy rodzin,  które przez dekady w osamotnieniu i poczuciu krzywdy dźwigały brzemię tragedii. Wystawa łączy ambitną formę graficzną z interesującą i wzruszającą treścią. Opowieść o indywidualnym doświadczeniu niesie uniwersalne przesłanie o wartościach, które wyznaczają miarę człowieczeństwa.

Wystawa jest bezpłatna. Zwiedzanie grupowe z przewodnikiem wymaga wcześniejszej rezerwacji e-mail. Grupa może liczyć max. 20 osób.

Zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych i klas ósmych szkół podstawowych odbywają się bezpłatnie w każdy wtorek i trwają 1,5 godziny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja e-mail. Grupa uczestników może liczyć max. 30 osób.

 

Organizator:

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego

 

Miejsce ekspozycji:

Dom bez Kantów, ul. Krakowskie Przedmieście 11, 00-605 Warszawa

 

Kontakt i rezerwacja:

wystawa.zawolani@instytutpileckiego.pl

00-48-539-093-336

Link

Ułatwienia dostępu