17 lutego 2023

Erasmus+ 2023 – poznaj zasady i terminy

Komisja Europejska opublikowała nowy Przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2023 wraz  z  zaproszeniem do składania wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami.

Poniżej znajduje się zaproszenie do składania wniosków na rok 2023 dotyczące wszystkich akcji programu Erasmus+, w tym działań „Jean Monnet”:

Zaproszenie do składania wniosków 2023

Zgodnie z dokumentem obowiązują dwie tury naborów: od lutego do czerwca oraz w październiku. Całkowity budżet przeznaczony na niniejsze zaproszenie szacuje się na blisko 3,4 mld euro.

Przewodnik po programie Erasmus+ 2023

Komisja Europejska opublikowała także najnowszy Przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2023, który w wersji polskiej dostępny jest TUTAJ

W przewodniku można znaleźć informacje dotyczące celów oraz priorytetów programu w roku 2023, wśród których znajdują się: włączenie i różnorodność, transformacja cyfrowa, środowisko i walka ze zmianą klimatu oraz uczestnictwo w życiu demokratycznym, wspólne wartości i zaangażowanie obywatelskie. Przewodnik po programie zawiera także opisy celów akcji i działań, informacje dla wnioskodawców (w tym jak złożyć wniosek i jakie są kryteria naboru) oraz definicje kluczowych pojęć i powszechnie stosowanych terminów związanych z programem.

Szczegółowe informacje o sektorach i akcjach programu znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce: https://erasmusplus.org.pl/

Ułatwienia dostępu